Prezydent Duda: zależy mi na tym, aby podniósł się poziom życia rodaków

Zależy mi na tym, aby poziom życia moich rodaków podniósł się tak, żeby było widać różnicę pomiędzy początkiem a końcem mojej misji prezydenckiej – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczenia nominacji do Kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to wyróżnienie przyznawane raz do roku.

„Na czym mi jako prezydentowi tak ogromnie zależy, co uważam za jeden z absolutnie najważniejszych celów swojej prezydentury – to to, żeby w okresie (…), kiedy ja jestem prezydentem, poziom życia moich rodaków podniósł się tak, żeby było widać różnice pomiędzy początkiem a zakończeniem mojej misji prezydenckiej. Jeżeli ten efekt uda się uzyskać, będę się czuł spełniony i szczęśliwy” – powiedział prezydent.

Andrzej Duda podziękował wszystkim instytucjom, które zgłosiły kandydatów do nagrody.

„Mam nadzieję, że ta nagroda, która jest już od wielu lat, będzie się przyczyniała rzeczywiście do rozwoju naszej gospodarki, że będziemy mieli gospodarkę silną i będziemy mieli gospodarkę na wysokim poziomie” – dodał prezydent.

Jak podkreślił, „wszystkie wskaźniki pokazują, że działania, które do tej pory prowadzę – ja od dwóch lat i polski rząd – są skuteczne”.

„Wyniki gospodarcze są bardzo dobre, bezrobocie systematycznie spada, nawet bardziej niż zakładano, wzrost gospodarczy jest wyższy niż przewidywano. Mam nadzieję, że wszystkie te tendencje zdołamy utrzymać i to będą właśnie sygnały tego, że nasza gospodarka rozwija się w dobrym kierunku. Wierzę w to, że w wyniku tych wszystkich działań, Polska w sensie gospodarczym znajdzie się w czołówce, w absolutnej czołówce państw europejskich” – powiedział prezydent.

PAP/RIRM

drukuj