fot. PAP/Jakub Szymczuk/KPRP

Prezydent A. Duda wizytował Podkarpacie

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Rzeszowie z żołnierzami z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Udał się także na przejście graniczne Korczowa-Krakowiec, gdzie przybywają uchodźcy z Ukrainy.

Prezydent Andrzej Duda przebywał w piątek w województwie podkarpackim. W Rzeszowie spotkał się z żołnierzami z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, którzy koordynują ewakuację ludności z Ukrainy.

 

– Koordynacja jest doskonała. Wszystko realizowane jest bardzo dobrze. Żołnierze są zawsze tam, gdzie w danym momencie są potrzebni, żeby wspierać, pomagać, załatwiać wszystkie zadania o charakterze logistycznym – mówił prezydent Andrzej Duda.

Po spotkaniu z żołnierzami prezydent udał się na przejście graniczne Korczowa-Krakowiec, na którym przyjmowani są uchodźcy z Ukrainy.

– Każdemu udzielana jest pomoc na jednakowych zasadach. Wszyscy tutaj z przejścia granicznego mogą odjechać autobusami w głąb Polski, w każdym województwie są punkty recepcyjne, gdzie otrzymują pomoc, wskazywane im jest zakwaterowanie, na które są dowożeni. Staramy się pomagać w miarę naszych możliwości najlepiej, jak umiemy – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

Polska pomaga także przy ewakuacji dzieci z ukraińskich domów dziecka. O szczegółach poinformowała minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg.

– To wymaga odpowiedniej koordynacji. Powołane zostały w ministerstwie rodziny dwa sztaby, które będą koordynowały. Sztab związany z ewakuacją. Dodatkowo został dedykowany i uruchomiony nr telefonu, na który można dzwonić, jeżeli chcemy ewakuować dzieci – 532-402-575. Ponadto można wysłać e-mail [email protected]. Jeżeli natomiast mamy miejsca dla dzieci – telefon 666-383-956 – podsumowała minister Marlena Maląg.

Swoje oferty będzie można zgłaszać również drogą mailową. Dotychczas do Polski przybyło z Ukrainy ponad 700 tysięcy uchodźców.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl