fot. prezydent.pl

Prezydent A. Duda składa gratulacje w związku z narodzinami sześcioraczków

Gratulacje i podziękowania dla rodziców i personelu medycznego w związku z narodzinami sześcioraczków w Krakowie złożył w poniedziałek prezydent Andrzej Duda. To niesamowita wiadomość – podkreślił.

Informację o przyjściu na świat sześcioraczków – czterech dziewczynek i dwóch chłopców – podała w poniedziałek PAP. Poród odebrali w poniedziałek przed południem lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego. Jak poinformowali lekarze ciąża została rozwiązana w 29. tygodniu przez cesarskie cięcie. Mama czuje się dobrze, dzieci przebywają w inkubatorach, każde z nich waży około 1 kg.

Według Marii Włodkowskiej, rzeczniczka prasowego, najprawdopodobniej jest to pierwszy taki przypadek w Polsce. Sześcioraczki rodzą się bardzo rzadko – statystycznie raz na 4,7 miliarda ciąż na świecie, taką ciążę trudno też doprowadzić do szczęśliwego finału.

Do informacji o narodzinach odniósł się po południu na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

„Niesamowita wiadomość! W Krakowie urodziły się dziś 6-raczki. To pierwszy taki przypadek w Polsce. Mama i Dzieci (4 dziewczynki i 2 chłopców) czują się dobrze (jak na tę wyjątkową sytuację). Gratulacje i podziękowania dla Rodziców i Personelu Medycznego!” – napisał prezydent.

PAP/RIRM

drukuj