fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Prezydent Andrzej Duda podziękował przedsiębiorcom za przetrwanie najtrudniejszych momentów pandemii

Szef państwa polskiego Andrzej Duda wręczył w środę nagrody wyróżniającym się firmom w ramach XVIII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Uroczystość towarzyszyła trwającemu Kongresowi 590. Z powodu epidemii odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1389996843858382850

Nagrody zostały przyznane w pięciu kategoriach głównych i dwóch specjalnych. Prezydent przyznał też – podobnie jak rok temu – nagrodę indywidualną. Wyróżnienie otrzymał prof. dr hab. n. med. Henryk Skarżyński, laryngolog, audiolog i foniatra.

Zwracając się do wszystkich nominowanych, prezydent dziękował za budowanie marki, jaką jest Rzeczpospolita.

Powtarzam to zawsze, reprezentujecie Państwo także Rzeczpospolitą. Nie wspomnę już o tym, że bardzo wielu z Państwa ma także produkcję poza granicami kraju, gdzie zatrudniacie pracowników i budujecie w ten sposób nie tylko polską markę jako swoją markę, ale budujecie markę, jaką jest Rzeczpospolita Polska. Dziękuję za to z całego serca, że Państwa produkty trafiają do miejsc na całym świecie i cieszą się ogromnym powodzeniem, co widać po rozwijających się działalnościach – powiedział Andrzej Duda.

Gala Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP odbyła się przy okazji Kongresu 590. 5. edycja wydarzenia koncentruje się na pięciu obszarach tematycznych: bezpieczeństwo zdrowotne i ekologia, społeczeństwo, gospodarka, eksport i ekspansja gospodarcza oraz infrastruktura.

 

Drugi dzień kongresu otworzy dziś premier Mateusz Morawiecki.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl