Prezydent Duda wręczył odznaczenia państwowe polskim siatkarzom

Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe polskim siatkarzom oraz członkom sztabu szkoleniowego. Biało-czerwoni w niedzielę w Turynie triumfowali w mistrzostwach świata.

W finale mistrzostw świata drużyna trenera Vitala Heynena pokonała Brazylię 3:0, broniąc tytuł sprzed czterech lat i zdobywając trzecie w historii polskiej siatkówki złoto mistrzostw świata.

Najlepszy zawodnik turnieju finałowego mistrzostw świata Bartosz Kurek, został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Siatkarze zrewanżowali się, przekazując prezydentowi koszulkę reprezentacji Polski.

Ceremonia odbyła się w Pałacu Prezydenckim. W swoim przemówieniu prezydent Andrzej Duda dziękował sportowcom za zdobycie tytułu mistrzostw świata.

– To panów zwycięstwo staje się udziałem nas wszystkich, całego społeczeństwa i wielkim powodem do dumy, i rozsławia Polskę na całym świecie. Jestem za to ogromnie wdzięczny. Jestem za to tym bardziej ogromnie wdzięczny, że staje się to w tym roku, w tak niezwykle ważnym dla nas, Polaków, roku – stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Roku, na którym mi osobiście tak zależy, żeby był takim symbolem, ale nie tylko w tej warstwie historycznej, żebyśmy nie tylko wspominali, ale żeby on się stał takim swoistym punktem odbicia, z którego Polska wyskoczy i pójdzie dalej na drogę swojego rozwoju – powiedział Andrzej Duda. 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl