fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Prezydent: decyzja ws. wieku emerytalnego jeszcze w tym roku

Decyzja dotycząca obniżenia wieku emerytalnego zapadnie z całą pewnością jeszcze w tym roku – zapowiedział w Lesznie prezydent Andrzej Duda. Zapewnił, że zobowiązania wyborcze zostaną konsekwentnie zrealizowane w trakcie tej kadencji.

Wczoraj prezydent odwiedził Leszno, spotkał się z mieszkańcami miasta oraz grupą strażaków z ochotniczych i zawodowych straży pożarnych.

Szef państwa na konferencji transmitowanej przez TVP Info przypomniał o przygotowanych projektach ustaw: obniżającej wiek emerytalny oraz podwyższającej kwotę wolną od podatku.

Staram się realizować ten program, z którym państwo wybraliście mnie na urząd prezydenta Rzeczypospolitej. Przygotowałem ustawy, obniżającą wiek emerytalny, podwyższającą kwotę wolną od podatku. Wierzę w to, że spokojnie, konsekwentnie, ale także w miarę możliwości finansowych naszego państwa obydwie te ustawy zostaną przyjęte – zaznacza prezydent Andrzej Duda.

Mówiąc o obniżeniu wieku emerytalnego zapewnił, że „z całą pewnością ta decyzja zapadnie w parlamencie jeszcze w tym roku i spokojnie, w ramach upływającej kadencji mojej, Sejmu, Senatu i rządu, wszystkie te zobowiązania będą konsekwentnie zrealizowane”.

Wizyta prezydenta w Lesznie odbyła się na zaproszenie miejskich radnych.

W ten sposób Andrzej Duda chce rozmawiać o bieżących problemach samorządów i mieszkańców. To kolejne tego typu spotkanie, które – jak zapowiedział prezydent jeszcze w kampanii – mają pokazać, że szef państwa chce być blisko problemów Polaków.

PAP/RIRM

drukuj