fot. pixabay.com

Prezydent Armenii podał się do dymisji ze względu na „niewielkie znaczenie urzędu w czasach kryzysu”

Prezydent Armenii Armen Sarkisjan podał się w niedzielę do dymisji, wskazując, że niewielkie kompetencje urzędu nie pozwalają mu wpływać na sytuację w pogrążonym w kryzysie kraju – poinformowała Agencja Reutera.

„Długo nad tym myślałem i ostatecznie podjąłem decyzję o rezygnacji po czteroletniej, aktywnej kadencji prezydenckiej” – oznajmił Armen Sarkisjan w oświadczeniu.

Dodał, że „prezydent nie posiada kompetencji, które pozwoliłyby mu wpływać na sytuacją wewnętrzną i zewnętrzną kraju znajdującego się w trudnym okresie swojej historii”.

Armen Sarkisjan objął urząd prezydenta w 2018 roku. Jego drogi z premierem Nikolem Paszynianem rozeszły się w roku 2021, a wśród kwestii spornych znalazło się m.in. odsunięcie zwierzchnika sił zbrojnych Armenii Onika Gasparjana. W systemie politycznym Armenii rola prezydenta ograniczona jest do funkcji reprezentacyjnych.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl