Prezydent Andrzej Duda w liście na #11DziękczynieniaWrodzinie: Dziękuję całej społeczności skupionej wokół Radia Maryja i Telewizji Trwam za to, że w takim właśnie rodzinnym duchu jednoczy naszych rodaków wokół wartości

Prezydent Andrzej Duda skierował list do uczestników 11. Dziękczynienia w Rodzinie, które odbywa się w Toruniu przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. „Dobrze, że naszą wdzięczność okazujemy w  rodzinie, w niej bowiem ma swoje źródło to wszystko, co najważniejsze dla przyszłości Polski.” – napisał prezydent w przeslaniu, które odczytał Adam Kwiatkowski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Rodzina Radia Maryja już po raz jedenasty zebrała się na wspólnym dziękczynieniu. Spotkanie jest uświetnione licznymi koncertami i występami, ale to przede wszystkim wspólna modlitwa wiernych, którym drogie są Radio Maryja i Telewizja Trwam. List do uczestników dziękczynienia skierował prezydent Andrzej Duda.

– Serdecznie pozdrawiam wszystkich, którzy zgromadzili się w Toruniu, aby świętować w rodzinnym gronie, dziękując Opatrzności za dobro, jakie spotyka nas każdego dnia. Każdy z nas ma swoje powody do dziękczynienia, ale w tym roku my, Polacy, mamy ich szczególnie wiele jako naród – podkreślił prezydent.

– Trwają obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Dziękujemy za trzydzieści lat, jakie minęły od momentu, gdy zaczął się w Polsce upadek komunizmu. W osiemdziesiątą rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej dziękujemy za bohaterstwo i ofiarę krwi tych wszystkich, którzy walczyli za naszą wolność – dodał.

Andrzej Duda podkreślił także, że siłą dzisiejszego spotkania są wartości takie jak właśnie rodzina.

– Dobrze, że naszą wdzięczność okazujemy w  rodzinie, w niej bowiem ma swoje źródło to wszystko, co najważniejsze dla przyszłości Polski – zaznaczył.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl