fot. PAP/Leszek Szymański

Prezydent Andrzej Duda odznaczył kilkudziesięciu samorządowców Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

W Warszawie odbyły się główne obchody Dnia Samorządu Terytorialnego, który przypada 27 maja. W czwartkowych uroczystościach wziął udział prezydent Andrzej Duda, który odznaczył osoby szczególnie zasłużone w działalności na rzecz samorządu terytorialnego.

Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski prezydent Andrzej Duda odznaczył osoby szczególnie zasłużone w działalności na rzecz samorządu terytorialnego.

Prezydent podziękował samorządowcom za ich pracę na rzecz małych ojczyzn.

– Każdy najmniejszy ułamek, który tak często nazywacie Państwo swoją małą ojczyzną, jest częścią składową, nieoderwalną naszej wspólnej, wielkiej Ojczyzny, której – jak wiemy – na imię Polska – mówił prezydent Andrzej Duda.

Samorząd gminny został przywrócony ponad 30 lat temu. Z kolei trójstopniowy podział terytorialny, który obowiązuje do dziś, przywrócono w 1999 roku.

– Jest to długa perspektywa, która z całą pewnością pozwala na racjonalną ocenę. Chcę zaakcentować, że samorząd przez te trzy dziesięciolecia bardzo mocno się przysłużył Rzeczypospolitej – podkreślił Prezydent RP.

Prezydent wskazywał na rolę samorządów w życiu politycznym, gospodarczym, i przede wszystkim społecznym. Samorząd tworzą mieszkańcy, a włodarze są ich głosem. Głos mieszkańców słychać szczególnie w trakcie posiedzeń i prac legislacyjnych nad projektami ustaw, m.in. w ramach prezydenckiej Rady ds. Samorządu terytorialnego.

– Nie ma żadnych wątpliwości, że służy to dziełu poprawiania RP, tego, co można zrobić więcej, tego, co może działać lepiej, tego, co powinno być w naszym kraju zmieniane – podsumował prezydent Andrzej Duda.

Prezydent wręczył również symboliczne biało-czerwone flagi burmistrzom, których miejscowości w tym roku uzyskały status miasta.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl