fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Prezydent A. Duda: Wiem, jakie są bolączki polskiego systemu ochrony zdrowia

Wiem, jakie są bolączki polskiego systemu ochrony zdrowia; wiem, że mamy niedosyt w bardzo wielu zawodach medycznych, przede wszystkim lekarzy – powiedział prezydent RP. Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą wzięli udział w uroczystości z okazji Światowego Dnia Chorego organizowanej w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Obchodom towarzyszyło hasło ,,Innowacyjne technologie i partnerstwo w służbie pacjentom”. Na wydarzenie przybył też minister zdrowia Łukasz Szumowski

Podczas spotkania z personelem łódzkiego ośrodka prezydent podkreślił, że jest to placówka należąca do ,,absolutnej polskiej czołówki”. Zaznaczył też, że Światowy Dzień Chorego jest najlepszą okazją do podziękowania tym, którzy na co dzień pochylają się nad cierpiącymi i chorymi.

Chciałbym podziękować Państwu za tę wielką służbę bliźniemu, którą na co dzień swoją pracą realizujecie, bardzo często pracą w trudnych warunkach, bardzo często też pracą ponad siły. Wiem, jakie są bolączki polskiego systemu ochrony zdrowia; wiem, że mamy niedosyt w bardzo wielu zawodach medycznych, przede wszystkim mamy w Polsce niedosyt lekarzy, bo niestety bardzo wielu Państwa kolegów, koleżanek, wyjechało za granicę. Dziękuje, że Państwo jesteście z nami – powiedział prezydent RP.

Andrzej Duda zapewnił o wsparciu dla programów, które są i będą realizowane dla poprawy kondycji funkcjonowania polskiej służby zdrowia.

W trakcie dzisiejszych uroczystości w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki odbyło się też otwarcie Globalnego Centrum Kompetencyjnego Philips. Będzie ono zajmować się procesem przygotowania i dostarczania specjalistycznego sprzętu medycznego. To trzeci tego typu ośrodek na świecie.

RIRM/PAP

drukuj