fot. flickr.com

#sprzątaMYlas z prezydentem Andrzejem Dudą

Pod hasłem „#sprzątaMYlas” w całym kraju organizowana jest dziś akcja usuwania śmieci z lasów. Jej inicjatorem jest prezydent Andrzej Duda. W każdym z 430 nadleśnictw na chętnych do pomocy w sprzątaniu będą czekać opiekunowie i niezbędne narzędzia takie jak worki czy rękawiczki.

Para Prezydencka oficjalnie zainauguruje akcję w pobliżu miasta Brok w województwie mazowieckim. Razem z uczniami, harcerzami, członkami Ligi Ochrony Przyrody i żołnierzami WOT posprząta fragment Puszczy Białej.

Do udziału w akcji „#sprzątaMYlas” prezydent Andrzej Duda zaprasza w specjalnie przygotowanym spocie.

– Las to dobry klimat, relaks i bogactwo przyrody. Śmieci tu nie pasują, zatruwają glebę i są zagrożeniem dla zwierząt. Lasy Państwowe wydają na sprzątanie 20 milionów złotych rocznie, ale nowe śmieci ciągle trafiają do lasu. Możemy usunąć ten problem i przywrócić piękno lasom – wskazano w spocie.

– 20 września sprzątamy las. Dołącz do nas – zaapelował prezydent Andrzej Duda.

Interaktywną mapę, na której można znaleźć najbliższe biuro nadleśnictwa i poznać szczegóły akcji dostępna jest na stronie Lasów Państwowych.

Każdego roku leśnicy usuwają z lasów tyle śmieci, że wypełniłyby one ponad tysiąc wagonów kolejowych. W 2018 roku Straż Leśna odnotowała 801 wykroczeń w zakresie zaśmiecania lasów. Wystawiono wtedy 739 mandatów.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl