fot. PAP/Andrzej Grygiel

Prezydent A. Duda w Świętochłowicach: Śląsk się odradza i staje się coraz piękniejszy

Śląsk się odradza, staje się coraz piękniejszy i wierzę, że stanie się kolebką nowoczesnego, innowacyjnego i ekologicznego przemysłu – mówił w Świętochłowicach prezydent Andrzej Duda.

Podczas spotkania z mieszkańcami miasta nawiązał m.in. do trudności, których doświadczyli mieszkańcy niektórych śląskich miast w „trzech ostatnich dziesięcioleciach”, związanych z upadkiem przemysłu i utratą miejsc pracy.

– Ale Śląsk się odradza. Górny Śląsk powstaje, staje się coraz piękniejszy i wierzę w to, że będzie to ta część Rzeczypospolitej , która będzie nie tylko kolebką pracowitych ludzi, przyzwyczajonych do najcięższej pracy, ale że będzie się też dynamicznie rozwijała, że będą tutaj kolejne inwestycje i że przemysł – ale tym razem nowoczesny, idący absolutnie z duchem czasu – znajdzie się tutaj, będzie miał tutaj swoje siedziby, że Śląsk będzie przykładem działalności przemysłowej nie tylko nowoczesnej i innowacyjnej, ale także ekologicznej, z dbałością o środowisko naturalne, jak o tym mówiliśmy nie tak dawno w Katowicach w czasie konferencji COP24 – akcentował Andrzej Duda.

Prezydent odniósł się również do dziejów powstań śląskich, które – jak podkreślał – świadczą o woli Ślązaków, by być mieszkańcami Rzeczpospolitej Polskiej.

Andrzej Duda zaznaczył, że powstania śląskie z 1919, 1920 i 1921 roku były jednym z fundamentalnych elementów odbudowy Polski po latach zaborów.

Na koniec wystąpienia prezydent zaapelował o udział w wyborach i głosowanie na ludzi, którzy – w opinii wyborców – będą najlepiej dbali o polskie sprawy. Wcześniej Andrzej Duda odwiedził Mysłowice.

RIRM

drukuj