fot. PAP/Jacek Turczyk

Prezydent A. Duda: środki z programu 500 plus pomagają przedsiębiorcom

Środki z programu ,,Rodzina 500 plus” pomagają przedsiębiorcom – stwierdził prezydent Andrzej Duda. Prezydent wziął udział w Kongresie Organizacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw, odbywającym się w Pałacu Prezydenckim.  

Dziękował przedstawicielom małego biznesu za wkład, jaki wnoszą do polskiej gospodarki. Przypomniał, że mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią ponad 99 proc. firm w naszym kraju. Generują one dwukrotnie większy wkład do PKB niż duże przedsiębiorstwa.

Prezydent podkreślał, że obecny rząd chce wspierać mały biznes. W jego ocenie potrzeba zmiany prawa w zakresie funkcjonowania przedsiębiorstw, a także działań o charakterze stymulującym, które spowodują, że na rynku pojawi się więcej pieniędzy.

Prezydent zauważył, że środki z programu ,,Rodzina 500 plus” trafiają właśnie do małego biznesu.

– Ja osobiście wierzę w to, że już pierwszą pomocą dla przedsiębiorców w tym znaczeniu znalezienia się pieniędzy na rynku, a więc zwiększenia obrotu, a także przede wszystkim poprzez zwiększenie konsumpcji, jest jednak program 500 plus, który w dużej części trafi i trafia już w tej chwili właśnie do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, ponieważ rodziny, które otrzymują to wsparcie – wsparcie na wychowanie dzieci, ale przede wszystkim także wsparcie dla swojego codziennego bytu, dla swojego normalnego funkcjonowania – ze strony państwa i wydają te pieniądze. One zatem wracają na rynek. Dzisiaj większość tego rynku to właśnie przecież mikro, mali i średni przedsiębiorcy – wskazał prezydent Andrzej Duda.

Kongres został objęty honorowym patronatem Prezydenta RP. Organizatorem wydarzenia jest Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

Uczestnicy będą rozmawiać na temat barier rozwoju, reprezentatywnej organizacji małych i średnich przedsiębiorstw, roli lokalnych organizacji przedsiębiorców oraz sukcesach polskiej gospodarki w wybranych branżach.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj