PAP/Grzegorz Momot

Prezydent A. Duda spotkał się z mieszkańcami Rabki Zdroju i Limanowej

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda kontynuuje przedwyborczy objazd po kraju. Dziś odwiedził Małopolskę. Spotkał się z mieszkańcami Rabki Zdroju i Limanowej. Wizytę w Rabce rozpoczął od odsłonięcia tablicy poświęconej Marii Kaczyńskiej.

Podczas spotkania z mieszkańcami Rabki Zdroju Andrzej Duda podkreślał, że Lech i Maria Kaczyńscy chcieli Polski sprawiedliwej i uczciwego państwa.

Prezydent wyraził nadzieję, że właśnie takie dzieło będzie mógł dalej realizować. Andrzej Duda prosił o wsparcie w wyborach i tłumaczył, że tylko jego wygrana jest gwarantem tego, że reformy prowadzone w kraju będą kontynuowane.

– Chcę, żeby ta polityka, polityka budowania dobrej przyszłości przede wszystkim dla tych młodych pokoleń, tych dzieci, młodzieży, także tych dzieci, które dopiero się nam urodzą w naszym kraju, żeby ona była realizowana, żeby ona była kontynuowana, żebyśmy doprowadzili Polskę do takiego rozwoju gospodarczego, jaki jest na zachodzie Europy, gdzie nigdy nie było komunizmu, gdzie nigdy nie było „Żelaznej Kurtyny”, gdzie nigdy nie było obcej dominacji, gdzie mogli sami o sobie decydować, gdzie mogli się sami rozwijać. My mamy naszą wielką siłę dodatkową. Wiecie, co tą siłą jest? Coś, czego Zachód w większości dzisiaj już nie ma. To nasz wiara, to nasza tradycja, to nasza kultura, tak głęboko zakorzeniona w naszych rodzinach, oparta na korzeniach chrześcijańskich – akcentował prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda do końca kampanii prezydenckiej planuje odwiedzić ponad 100 miejscowości. Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja, a ewentualna II tura – 24 maja.

RIRM

drukuj