Prezydent A. Duda powołał nowych członków RDS

Prezydent Polski Andrzej Duda powołał dziś w skład Rady Dialogu Społecznego siedmiu nowych członków. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Rada Dialogu Społecznego zastąpiła kilka lat temu Trójstronną Komisję ds. Społeczno-Gospodarczych. Dzięki nowelizacji ustawy o RDS, którą zaproponował prezydent zwiększyła się liczba podmiotów wchodzących w jej skład.

Głosem doradczym będzie służyć m.in. przedstawiciel Głównego Inspektora Pracy. Do rady wejdzie także Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

Prezydent RP zwrócił uwagę jak ważna jest dziś praca członków Rady Dialogu Społecznego, która przez niespełna rok rada analizowała prawie 500 dokumentów legislacyjnych.

Ta praca, która dzieje się w RDS, jest pracą niezwykle aktywną. Czy jest pracą łatwą? Nie. Jest pracą bardzo trudną. Mam nadzieje, że to doświadczenie, które wszystkie organizacje obecne w Radzie Dialogu Społecznego wyniosły z doświadczeń, można powiedzieć upadku Komisji Trójstronnej, jest tym doświadczeniem, które tym bardziej cementuje je do tego, aby w RDS starać się jak najlepiej pracować – mówi prezydent RP.

Andrzej Duda podziękował minister pracy Elżbiecie Rafalskiej za roczne przewodnictwo w RDS. Teraz zastąpi ją Dorota Gardias przewodnicząca Forum Związków Zawodowych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl