Min. J. Sasin: F. Timmermans elementem kryzysu UE

Frans Timmermans i jego postawa to jeden z elementów kryzysu Unii Europejskiej – stwierdził minister Jacek Sasin. Holenderski polityk ubiega się o funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej.

Frans Timmermans nie rzuca słów na wiatr. Najpierw wytoczył ciężkie działa w sprawie praworządności w Polsce. Teraz – według wcześniejszych zapowiedzi – chce walczyć o fotel szefa Komisji Europejskiej. Już oficjalnie stał się kandydatem Partii Europejskich Socjalistów. Nie jest to wymarzony scenariusz dla rządu w Polsce, który konsekwentnie powtarza: Unia Europejska przeżywa poważny kryzys.

– Pan Timmermans (i jego postawa) jest jednym z elementów tego kryzysu – powiedział min. Jacek Sasin.

Polityk PiS argumentuje swoją ocenę tym, że Europa zmaga się dziś ze słabym wzrostem gospodarczym, rozwarstwieniem społecznym i problemem migracji.

– Biurokraci europejscy wolą odwracać wzrok od tych problemów, nie mając pomysłu, jak je rozwiązać i generują problemy pozorne, tak jak pozorny problem praworządności w Polsce – tłumaczył.

Szukanie takich pozornych problemów może stać się osią nie tyle kampanii Fransa Timmermansa, co jego ewentualnych późniejszych działań jako przewodniczącego Komisji Europejskiej. To obawy Polski. Układ sił może się jednak zmienić wraz z wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Spodziewamy się, że będą duże zmiany po najbliższych wyborach. Chcemy zaproponować to, żeby Europa wracała do źródeł – zaznaczył Jacek Sasin.

Takich głosów jest w Europie więcej. M.in. we Włoszech, gdzie w sondażach przodują Liga Północna i Ruch Pięciu Gwiazd.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl