PAP/EPA

Prezydent A. Duda pogratulował Piotrowi Żyle złotego medalu w Oberstdorfie

Prezydent Andrzej Duda pogratulował w sobotę na Twitterze Piotrowi Żyle zdobycia złotego medalu na obiekcie normalnym w Oberstdorfie. „Brawo! Brawo! Brawo! Gratulujemy i dziękujemy! Jest moc! ;-)” – napisał.

Piotr Żyła zdobył w sobotę złoty medal mistrzostw świata na normalnej skoczni w Oberstdorfie. Drugie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, a trzecie Słoweniec Anze Lanisek. Piąty był broniący tytułu Dawid Kubacki.

Gratulacje polskiemu skoczkowi złożył na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

„Piotr Żyła Mistrzem Świata! Brawo! Brawo! Brawo! Gratulujemy i dziękujemy! Jest moc! ;-)” – napisał.

Piotr Żyła prowadził już po pierwszej serii. W drugiej nie zmarnował szansy i wyprzedził Geigera o 3,6 pkt. Lanisek stracił do zwycięzcy 7,3 pkt.

Kamil Stoch zajął 22. miejsce, Andrzej Stękała 30., a Klemens Murańka odpadł po pierwszej serii i został sklasyfikowany na 36. pozycji.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl