fot. PAP/Grzegorz Momot

Prezydent A. Duda podczas gali Marka Tatrzańska: W rozwoju Polski powinny być łączone dwa elementy – nowoczesność i tradycja

W rozwoju Polski powinny być łączone dwa elementy: nowoczesność i tradycja. O takiej wizji rozwoju Ojczyzny w Zakopanem mówił prezydent Andrzej Duda.

We wtorek wziął tam udział w gali Marka Tatrzańska. Gratulując organizatorom gali oraz tatrzańskim firmom i artystom – laureatom konkursu – prezydent zaznaczył, że ma on „ważne znaczenie” dla Zakopanego i całego Podhala. Andrzej Duda powiedział, że chce, aby także rozwój Polski łączył nowoczesność z tradycją, z której wyrośliśmy. 

– Przede wszystkim ta właśnie nowoczesność w gospodarce, w różnego rodzaju charakterze technicznym, z tradycją, w której wyrośliśmy, tradycją, która stanowi nasz element charakterystyczny, ale także i tradycją, która stanowi nasze oparcie. Można śmiało powiedzieć, że o tym właśnie jest ten konkurs: w jaki sposób połączyć rozwój, nowoczesność realizowaną, tą, która nas wszechogarnia, z tradycją, w której wyrośliśmy tak, aby było widać tę naszą tradycję jako nasze bogactwo – podkreślił prezydent.  

Marka Tatrzańska to lokalny certyfikat jakości, ustanowiony przez Starostwo Powiatowe w Zakopanem. Ma przyczynić się do gwarantowania najwyższej jakości usług i produktów, chronić przed podróbkami oraz podnosić prestiż i wizerunek nagrodzonych.

Przyznawana jest w trzech kategoriach: artykuły spożywcze, wyroby i produkty rękodzielnicze oraz baza gastronomiczna, handlowa, noclegowa oraz usługowa na terenie powiatu tatrzańskiego.

RIRM

drukuj