fot. https://twitter.com/prezydentpl

Prezydent A. Duda oddał hołd parze prezydenckiej, która zginęła w katastrofie smoleńskiej

Prezydent RP Andrzej Duda oddał hołd parze prezydenckiej, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. Lech i Maria Kaczyńscy spoczywają w krypcie katedry na Wawelu.

Mija dokładnie 10 lat od narodowej tragedii. Tegoroczne obchody rocznicowe ograniczono ze względu na pandemię koronawirusa.

Andrzej Duda 10 kwietnia każdego roku odwiedza w Krakowie grób pary prezydenckiej.

– Jestem tutaj, bo uważałem, że jako ten, który pracował przy boku prezydenta RP pana prof. Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki, ale dzisiaj także – a może przede wszystkim – jako prezydent RP powinienem oddać hołd prezydentowi, który zginął na służbie Ojczyzny i jego małżonce oraz symbolicznie wszystkim tym, którzy zginęli, właśnie tutaj, przy grobie pary prezydenckiej, w tym szczególnym miejscu na Wzgórzu Wawelskim, gdzie spoczywają polscy królowie i znamienite postaci naszej historii, bohaterowie narodowi – zaznaczył Andrzej Duda.

Uroczystości z udziałem władz państwowych odbywają się także w Warszawie. Prezes PiS-u Jarosław Kaczyński, Premier Mateusz Morawiecki i członkowie rządu złożyli rano kwiaty przed pomnikami ofiar katastrofy.

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa przełożono wizytę polskiej delegacji w Katyniu i Smoleńsku.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl