fot. PAP/Paweł Supernak

Prezydent A. Duda: Od przyszłego tygodnia zostanie uruchomiona platforma internetowa, na którą każdy będzie mógł zgłosić swoje propozycje i uwagi, jak uprościć procedury w Polsce

Od przyszłego tygodnia zostanie uruchomiona platforma internetowa, na którą przedsiębiorcy będą mogli zgłaszać swoje propozycje i uwagi co do tego jak uprościć procedury w Polsce – zapowiedział prezydent Andrzej Duda. Deklaracja padła po spotkaniu z przedstawicielami amerykańskiego biznesu w Polsce, które odbyło się w Pałacu Prezydenckim.

Prezydent dodał, że ma nadzieję na głosy przede wszystkim polskich przedsiębiorców, polskiego biznesu.

Gdzie są takie momenty, które moglibyśmy przenieść do sieci, które moglibyśmy realizować właśnie za pośrednictwem choćby internetu, po to, aby skrócić procedury; aby czasem zrezygnować z obiegu dokumentów, które nie w każdym przypadku są potrzebne, a które przeszkadzają tłumiąc aktywność gospodarczą. Chciałbym, żeby Polska rozwijała się tak jak Stany Zjednoczone. To jest takie państwo, gdzie każdy ma poczucie, że może znaleźć swoją szansę, a rozpoczęcie działania jest łatwe. Chciałbym, żeby rozpoczęcie działania również w Polsce było łatwe – wskazał prezydent RP.

Andrzej Duda relacjonował na konferencji prasowej, że przedsiębiorcy z USA byli pod wrażeniem sprawności i szybkości w realizacji wniosków z tarczy antykryzysowej. Wskazał, że padały też sugestie, aby taki system relacji pomiędzy administracją publiczna, a podmiotami gospodarczymi, i w ogóle funkcjonowania polskiej gospodarki wprowadzić szerzej.

RIRM

drukuj