fot. PAP/Radek Pietruszka

Wizyta prezydenta A. Dudy na Łotwie

Prezydent Andrzej Duda udaje się dziś z wizytą na Łotwę. W planach ma rozmowy z prezydentem Egilsem Levitsem i premierem Artursem Krišjānisem Kariņšem.

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy potrwa trzy dni. Na dziś zaplanowane zostało spotkanie z Polakami mieszkającymi w kraju, a także z metropolitą ryskim, ks. abp. Zbigniewem Stankiewiczem.

W środę prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą zostaną oficjalnie przywitani przez prezydenta Łotwy. Wezmą udział w prezentacji odznaczeń państwowych. Po niej prezydent spotka się ze swoim łotewskim odpowiednikiem w cztery oczy. Zaplanowano również obrady plenarne delegacji. W południe – w obecności obu przywódców – ma zostać podpisany Program Współpracy Kulturalnej i Edukacyjnej na lata 2023-2026. Tego samego dnia prezydenci złożą kwiaty pod Pomnikiem Wolności będącym symbolem niepodległości państwa łotewskiego. Również na środę zaplanowano spotkanie Andrzeja Dudy z premierem Łotwy, Artursem Karinszem. Następnie prezydent uda się do łotewskiego Muzeum Okupacji.

W czwartek odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Polsko-Łotewskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, a ostatnim punktem wizyty będą obrady dotyczące bezpieczeństwa. Udział wezmą w nich środowiska eksperckie, przedstawiciele mediów, instytucji oraz organizacji pozarządowych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl