PAP/Tomasz Gzell

Prezydent A. Duda o powołaniu narodowej drużyny w grze FIFA: Jesteśmy absolutnie w światowej awangardzie

Co jest bardzo ważne i co mnie cieszy to to, że jesteśmy absolutnie w światowej awangardzie, że takich narodowych zespołów na świecie jest w tej chwili dosłownie kilka, a więc jesteśmy jednym z pierwszych krajów, który taką narodową drużynę esportu stworzył. Bardzo się cieszę, że od razu zaczynamy być w tej top światowej stawce – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda spotkał się we wtorek z zawodnikami narodowej drużyny esportu w grę FIFA. Spotkanie odbyło się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

W swoim wystąpieniu Andrzej Duda podziękował zawodnikom narodowej drużyny za to, że chcą reprezentować Polskę. Wskazał też, dlaczego zdecydował się zainicjować powstanie tej drużyny.

– Przede wszystkim dlatego, że tej narodowej drużyny do tej pory nie było, a są na świecie rozgrywane różnego rodzaju zawody, gdzie właśnie spotykają się przedstawiciele różnych krajów, i między sobą rywalizują w tej grze. Pytanie jest o to, dlaczego Polska takiego swojego przedstawicielstwa miałaby nie mieć. Co jest bardzo ważne i co mnie cieszy to to, że jesteśmy absolutnie w światowej awangardzie, że takich narodowych zespołów na świecie jest w tej chwili dosłownie kilka, a więc jesteśmy jednym z pierwszych krajów, który taką narodową drużynę esportu stworzył. Bardzo się cieszę, że od razu zaczynamy być w tej top światowej stawce – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Na początku kwietnia prezydent Andrzej Duda zainicjował powstanie Narodowej Drużyny Esportu w grę FIFA. Spotkał się wówczas z Miłoszem Bogdanowskim, czterokrotnym mistrzem Polski w grze FIFA.

RIRM

drukuj