fot. PAP/Grzegorz Momot

Prezydent A. Duda: Emocje piłkarskie nikną wobec pożaru w Nowej Białej na Podhalu

Emocje piłkarskie nikną wobec pożaru w Nowej Białej – napisał prezydent Andrzej Duda w nocy z soboty na niedzielę na Twitterze i Facebooku. W sobotę we wsi na Podhalu spłonęło 13 domów i 23 budynki gospodarcze. Także w sobotę Polska zremisowała z Hiszpanią meczu piłkarskich Mistrzostw Europy.

„Emocje piłkarskie nikną wobec pożaru w Nowej Białej na Podhalu, gdzie spłonęło 13 domów i 23 budynki gospodarcze. Dzięki opiece Opatrzności i bohaterstwu Strażaków nikt nie zginął. Premier Morawiecki zapewnił mnie, że rannym i pogorzelcom udzielana jest stosowna pomoc i wsparcie” – napisał prezydent Andrzej Duda na Twitterze i Facebooku.

Wielki pożar wybuchł w sobotę we wsi Nowa Biała w powiecie nowotarskim. Po godz. 20.00 płonęło tam 15 budynków mieszkalnych i sześć budynków gospodarczych.

Dziewięć osób poszkodowanych w pożarze trafiło do szpitala.

„Są to głównie osoby z lekkimi oparzeniami. Jedna osoba została zabrana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, ponieważ spadła z dachu i złamała kręgosłup” – powiedział rzecznik nowotarskiej straży pożarnej, Piotr Krygowski.

W akcji gaśniczej bierze udział sto zastępów straży pożarnej z PSP i OSP z powiatów: tatrzańskiego, nowotarskiego, limanowskiego, suskiego i krakowskiego.

Na miejsce zdarzenia dotarł wieczorem wojewoda małopolski Łukasz Kmita. W miejscowej szkole zorganizowany został punkt pomocy.

„Większość poszkodowanych osób zadeklarowała jednak, że spędzi noc u swoich rodzin i najbliższych” – powiedział Łukasz Kmita.

Pomoc dla poszkodowanych zadeklarowali także właściciele pensjonatów. W gotowości są psychologowie, którzy mogą udzielić wsparcia tym, którzy go potrzebują.

W sobotę wieczorem w Sewilli w meczu piłkarskich mistrzostw Europy, Polska zremisowała z Hiszpanią 1:1 i zachowała szanse na awans do 1/8 finału Mistrzostw Europy.

PAP

drukuj