fot. pixabay.com

W Oświęcimiu powstaną zdjęcia do filmu o niemieckiej rodzinie żyjącej przy Auschwitz

Latem ruszy produkcja filmu fabularnego „The Zone of Interest/Strefa interesów”. Będzie to opowieść o codziennym życiu niemieckiej rodziny mieszkającej w czasie wojny obok niemieckiego obozu Auschwitz. Część zdjęć powstanie w Oświęcimiu – podał oświęcimski magistrat.

„Dla kontrastu poznamy również losy polskiej rodziny, która pomagała więźniom obozu” – zakomunikowała Katarzyna Kwiecień, rzecznik magistratu w Oświęcimiu.

Jak dodała, część zdjęć będzie realizowana w Oświęcimiu.

„Film powstaje przy ścisłej współpracy z Muzeum Auschwitz. Filmowcy przeprowadzili szeroko zakrojone, wieloletnie badania historyczne w Muzeum i Miejscu Pamięci, współpracując z jego Centrum Badań, a także w Oświęcimiu i okolicach, spotykając się z mieszkańcami, którzy jako dzieci z narażeniem życia pomagali więźniom” – zapewniła Katarzyna Kwiecień.

Autorem scenariusza i reżyserem opartego na powieści Martina Amisa filmu jest Jonathan Glazer.

Portal lubimyczytac.pl określił książkę Martina Amisa mianem „brawurowej powieści pióra mistrza literatury brytyjskiej”.

„Golo Thomsen, oficer SS, zakochuje się w Hannah Doll, żonie komendanta obozu koncentracyjnego. Paul Doll dowiaduje się prawdy i obojgu grozi wielkie niebezpieczeństwo. Doll knuje intrygę, w której jedną z głównych ról ma odegrać niejaki Szmul – więzień obozu” – przybliżył portal lubimyczytac.pl.

Obraz jest współfinansowany m.in. przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Producentami filmu są Ewa Puszczyńska i James Wilson.

PAP

drukuj