fot. prezydent.pl

Prezydent A. Duda: Dzięki spotkaniom z ludźmi nie utknąłem pod żyrandolem

Dzięki spotkaniom z ludźmi nie utknąłem pod żyrandolem, tak jak często się mówi o prezydentach, bo ja byłem tak często z ludźmi – podkreślił w piątek prezydent Andrzej Duda.

Prezydent mówił w „Gościu Wiadomości” w TVP Info o swoim ostatnim dniu kampanii wyborczej, gdzie od rana spotyka się z obywateli.

„To jest taki dzień jak moje pięć lat prezydentury: mnóstwo spotkań z rodakami, w różnych miejscach, różna pogoda – raz deszcz, raz piękne słońce – jak to w życiu” – powiedział.

„Rzeczywiście bardzo sobie cenię te spotkania z mieszkańcami różnych polskich miast, bardzo to jest dla mnie ważne, zawsze to było dla mnie ważne. Zrozumiałem wartość tego w czasie poprzedniej kampanii prezydenckiej i powiem tak, że dzięki tym spotkaniom właśnie ja nie utknąłem pod żyrandolem, tak jak często się mówi o prezydentach, bo ja byłem tak często z ludźmi, ja miałem praktycznie w każdym tygodniu jedno takie spotkanie, gdyby policzyć średnio, w związku z powyższym – ja byłem cały czas między ludźmi” – zaznaczył.

Podkreślił, że podczas spotkań z mieszkańcami nie był odgrodzony, ale zawsze była tam bezpośrednia interakcja, kontakt.

„Widziałem jak też zmieniały się problemy, o czym do mnie mówili ludzie na tych spotkaniach – to było bardzo ważne dla mnie, bo w ten sposób mogłem nadążać za potrzebami” – powiedział prezydent.

Dodał, że tak było m.in. w przypadku trzynastej emerytury, gdzie podczas spotkań starsi ludzie prosili o takie świadczenie, bo były już programy dla rodzin.

„Rozmawiałem z premierem Beatą Szydło, później z premierem Mateuszem Morawieckim i mówiłem: +słuchajcie, my musimy z tym coś zrobić, musi być przede wszystkim godziwa waloryzacja, żeby ci ludzie widzieli, że nie dostają trzech złotych, tylko, że to są przyzwoite pieniądze, a poza tym, to musi być coś ekstra+” – zauważył Andrzej Duda.

Jak zaznaczył, trzynasta emerytura była dużym wsparciem.

„Mam nadzieję, że teraz będzie realizowana obietnica przez premiera, trzymam go tutaj za słowo, bo przecież obiecał razem z rządem +czternastkę+ również i liczę na to, że to będzie dotrzymane i będę na pewno tego pilnował” – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl