fot. PAP/Darek Delmanowicz

Pierwsza Dama do Trzaskowskich: Przyjmijmy z szacunkiem wybór naszych rodaków w niedzielę

O przyjęcie z szacunkiem wyboru Polaków podczas niedzielnego głosowania w wyborach prezydenckich zaapelowała do Rafała i Małgorzaty Trzaskowskich w piątek Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda w Rzeszowie (woj. podkarpackie).

W piątek po południu prezydent Andrzej Duda odwiedził Rzeszów. W spotkaniu z mieszkańcami towarzyszyła mu żona – Agata Kornhauser-Duda oraz ich córka – Kinga.

„Niezależnie od tego, co przyszłość nam przyniesie i stanie się w niedzielę, proponuję, żebyśmy my i państwo z szacunkiem przyjęli wybór naszych rodaków” – zwróciła się żona prezydenta Dudy do Rafała i Małgorzaty Trzaskowskich.

„Niech zdecyduje większość i zachęcam, żeby pójść na te wybory i żeby zagłosować za, a nie przeciw” – dodała.

Pierwsza dama zaapelowała także o to, „żebyśmy wreszcie zaczęli traktować się z szacunkiem”. Jej zdaniem „szacunek jest najważniejszy”.

„Każdy z nas ma jakieś poglądy, są to różne poglądy, ale czy nie możemy różnić się pięknie? Możemy otaczać się serdecznością i życzliwością. Świat jest piękny i to widać po państwa uśmiechniętych twarzach, traktujemy się z szacunkiem” – mówiła Kornhauser-Duda do mieszkańców Rzeszowa.

Według pierwszej damy „kampania była naprawdę bardzo trudna i bardzo brutalna”.

„Mówi się, że kampania rządzi się swoimi prawami, i tak pewnie jest. Sztaby prześcigają się również w różnego rodzaju kalumniach, kłamstwach i muszę powiedzieć, że być może tak rzeczywiście jest, ale nie daję na to zgody, nigdy tego nie zrozumiem” – zaznaczyła.

PAP

drukuj