fot. PAP/Andrzej Lange

Podpisana przez A. Dudę Karta Rodziny odpowiedzią na podpisaną przez R. Trzaskowskiego kartę LGBT Plus

Wsparcie finansowe dla rodzin, obrona instytucji małżeństwa, ochrona dzieci przed ideologią LGBT, wsparcie dla seniorów i rynek pracy przyjazny rodzinie – to obietnice zawarte w Karcie Rodziny. Deklarację podpisał w środę  prezydent Andrzej Duda.

Karta Rodziny to zbiór zasad, którymi będzie się kierował prezydent Andrzej Duda, podejmując decyzje o podpisywaniu ustaw uchwalanych przez parlament.

Karta Rodziny zawiera kilka ważnych punktów. To wsparcie finansowe dla rodzin, a także wsparcie dla seniorów, obrona instytucji małżeństwa czy ochrona dzieci przed ideologią LGBT

Rodzina jest tą szczególną wartością, która wymaga zdecydowanego wsparcia, która wymaga ochrony ze strony państwa, która w moim przekonaniu wymaga szczególnej pieczy ze strony rządzących ludzi, którzy biorą na siebie odpowiedzialność za sprawy państwowe – powiedział Andrzej Duda.

Karta Rodziny wpisuje się w postulaty dużych rodzin – podkreśliła Bożena Pietras ze związku Dużych Rodzin 3 Plus.

Pokazuje przede wszystkim, że rodzina jest w centrum. To dla mnie jest bardzo ważne, bo już Prymas Tysiąclecia mówił, że naród to jest rodzina rodzin i pan prezydent wpisuje się właśnie w tę tożsamość rodziny – dodała.

Karta Rodziny jest również odpowiedzią na Kartę LGBT Plus podpisaną w lutym ubiegłego roku przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Będziemy podejmowali w tej sprawie bardzo różnorodne działania. Uczestniczyłem w paradzie równości. Mówię, że dzisiaj miejsce wszystkich polityków jest przy mniejszościach – mówił wówczas Rafał Trzaskowski.

Rafał  Trzaskowski obiecał homoseksualistom m.in. specjalny hostel w Warszawie, wprowadzenie do szkół tzw. Latarników, czyli osób, które  będą się zajmować młodzieżą homoseksualną. Deklaracja LGBT+ zapowiada wprowadzenie do szkół edukacji seksualnej opartej na standardach WHO, które wprost mówią o uczeniu dzieci nawiązywania kontaktów seksualnych jeszcze przed 15 rokiem życia. To jest wyjątkowo gorszące  – zaznaczyła radna miasta Gdańska Joanna Cabaj.

Działania środowisk LGBT są daleko od przyjętych norm, od przyjętych norm kulturowych i godzą w uczucia wielu katolików w naszym kraju – oceniła.

Aktywiści LGBT próbują uznać za rodzinę związek osób tej samej płci. Tymczasem prezydent Andrzej Duda przypomniał, że małżeństwo to wyłącznie związek kobiety i mężczyzny.

Związek kobiety i mężczyzny – jedyna konstytucyjnie dopuszczalna forma i to jest kwestia absolutna. Po drugie, brak zgody na adopcję dzieci przez pary homoseksualne, inaczej mówiąc przez pary jednopłciowe. Nie mam proszę Państwa wątpliwości, że takie rozwiązanie nie może być wprowadzane, to jest obca ideologia – podkreślił urzędujący prezydent.

To nie spodobało się lewicy oraz lewicowym mediom. Za zdefiniowanie przez prezydenta rodziny zgodnie z prawem naturalnym przedstawicieli jego sztabu wyborczego zaatakowała reporterka TVN.

Wsparcie finansowania dla rodzin, obrona instytucji małżeństwa, ochrona dzieci przed ideologią LGBT – czy to nie jest współczesna wersja rasizmu? – pytała.

Co jest nie takiego w definicji rodziny – związek kobiety i mężczyzny? To jest konstytucyjna definicja małżeństwa. Chyba Pani redaktor nie neguje zapisów polskiej konstytucji? – odpowiedział Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.

Rodzina znalazła się w centrum kampanii prezydenta Andrzeja Dudy. Świadczą o tym także liczne spotkania z rodzinami i dziećmi.

Ponowny wybór Andrzeja Dudy na prezydenta leży w elementarnym interesie Polski; Zwycięstwo kandydata KO oznaczałoby ciężki kryzys polityczny, społeczny i moralny; mamy dziś stan alertu, który się skończy, gdy odniesiemy zwycięstwo – napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do działaczy partii.

„Obecny prezydent jest współtwórcą dobrej zmiany, czyli reform w sferze polityki gospodarczej, polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, w dziedzinie oświaty i kultury oraz polityki historycznej” – akcentował prezes PiS.

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Głosowanie odbędzie się w mieszanej formule: tradycyjnie i korespondencyjnie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl