fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezydent A. Duda: Dom Polski w Davos pokazuje naszą ambicję i aktywność

Dom Polski w Davos to miejsce, w którym można porozmawiać o inwestowaniu w Polsce, a zagraniczny inwestor może się spotkać z przedstawicielami RP i polskiego biznesu; to pokazuje naszą aktywność i ambicję – powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda.

Otwarcie Domu Polskiego to jeden z zaplanowanych na wtorek punktów w związanych z udziałem prezydenta w 50. Światowym Forum Ekonomicznym (WEF) w Davos. W Domu Polskim będą się odbywać prezentacje, konferencje oraz debaty dotyczące globalnej i polskiej gospodarki z udziałem szerokiego grona ekspertów, jak również przedstawicieli polityki oraz biznesu.

Prezydent podkreślił, że cieszy go ta inicjatywa.

„I jestem wdzięczny wielkim polskim firmom: PKO S.A. i PZU, że ten polski dom ponownie tutaj jest. Jest to miejsce, gdzie polski biznes, który jest tutaj, może się spotkać; to jest miejsce, gdzie można porozmawiać o inwestowaniu w Polsce. Jest to także miejsce, gdzie właśnie zagraniczny inwestor może się spotkać z przedstawicielem Rzeczypospolitej, spotkać z przedstawicielami polskiego biznesu” – powiedział.

„Bardzo się cieszę, że jesteśmy tutaj w taki wyraźnie widoczny sposób obecni, bo to także pokazuje naszą aktywność, ale przede wszystkim, co dla mnie bardzo ważne, pokazuje naszą ambicję, że chcemy się liczyć, chcemy być widoczni, zapraszamy do siebie, chcemy być otwarci, zachęcamy” – dodał prezydent.

Andrzej Duda powiedział, że jeśli do tego doda się „ten efekt mówienia tutaj o Polsce, przedstawiania polskiej sytuacji gospodarczej” i to, co inwestorzy i politycy oraz uczestniczy różnych paneli WEF już o Polsce wiedzą i jaką mają opinię, to on może tylko zachęcać do takiego działania. Jak ocenił, jego efekt „jest co najmniej zadowalający”.

PAP

drukuj