Prezydent A. Duda do medalistów ME: Wyprowadziliście lekkoatletykę na światowy poziom

Wyprowadziliście lekkoatletykę na światowy poziom – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z medalistami lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie. W pałacu prezydenckim obecna była także kadra trenerska i lekarze reprezentacji.

W imieniu Rzeczypospolitej prezydent dziękował medalistom oraz osobom ich wspierającym za niezwykły sukces. Zauważył, że w tym roku polska reprezentacja zdobyła o jeden złoty medal więcej niż dwa lata temu w Amsterdamie.

– To jest największy sukces polskiej lekkoatletyki na mistrzostwach Europy od 1958 r., od Sztokholmu, a więc od 60 lat. Jest to niebywałe, że wyprowadziliście państwo polską lekkoatletykę na tak wspaniały – nie tylko europejski, ale przecież możemy śmiało powiedzieć, światowy – poziom. Chciałem państwu serdecznie podziękować, bo doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak bardzo ciężka jest to praca. Za to wspaniałe przygotowanie dziękuję i zawodnikom, i trenerom, całym ekipom, wszystkim, którzy w tym zakresie współpracowali; lekarzom, fizjoterapeutom, wszystkim – podkreślił Andrzej Duda.

Polscy lekkoatleci zdobyli w Berlinie 12 medali – 7 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy. W klasyfikacji medalowej biało-czerwoni zajęli drugie miejsce, tuż za Brytyjczykami.

Złote krążki wywalczyli: Justyna Święty-Ersetic w biegu na 400 m, Adam Kszczot w biegu na 800 m, Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki w rzucie młotem, Paulina Guba i Michał Haratyk w pchnięciu kulą oraz sztafeta kobiet 4×400 m w składzie z Małgorzatą Hołub-Kowalik, Igą Baumgart-Witan, Patrycją Wyciszkiewicz i Justyną Święty-Ersetic.

fot. PAP/Radek Pietruszka

RIRM

drukuj