A. Duda w Wodzisławiu Śląskim: na Śląsku są ogromne rachunki krzywd

W ciągu ostatnich 30 lat na Śląsku nie zawsze wiodło się dobrze i nie we wszystkich miejscach, zwłaszcza Górnego Śląska, polityka była prowadzona w sposób prawidłowy; są ogromne rachunki krzywd – mówił w poniedziałek w Wodzisławiu Śląskim prezydent Andrzej Duda.

„Różni ludzie w naszym kraju mogą dzisiaj różnie mówić, jedne rzeczy się pamięta, inne się zapomina, ale przez te prawie 30 lat Śląsk przeżył swoje i państwo jako jego mieszkańcy dobrze o tym wiecie” – mówił prezydent na spotkaniu z mieszkańcami Wodzisławia Śląskiego.

Jak podkreślił, przypomnieniem tego, co przeżył Śląsk, jest fakt, że Kopalnia Węgla Kamiennego „1 Maja” „dawno już nie istnieje”.

„Przez te 30 lat na Śląsku nie zawsze wiodło się dobrze i nie we wszystkich miejscach, zwłaszcza Górnego Śląska, polityka była prowadzona w sposób prawidłowy. Są ogromne rachunki krzywd i wiele miejsc zostało zapomnianych, tak, że ludzie mówili, że są zapomniani przez Boga” – powiedział prezydent.

Zwracając się do mieszkańców Wodzisławia Śląskiego, dzięki których głosom – jak mówił – wygrał wybory, podkreślił, że pozostaje zobowiązany do odbudowy polskiego przemysłu oraz poważnego podejścia do spraw społecznych, przestrzegania prawa i obrony polskich interesów, które „mają być absolutnie na pierwszym miejscu”.

„Cieszę się, że wraz z obecnym polskim rządem mogę mówić o Śląsku i pracować dla Śląska” – dodał.

Stwierdził, że „wreszcie” politycy dyskutują o Śląsku; mówią, czasem się spierają, na temat tego, w jaki sposób ulokować pieniądze.

„To jest kwestia tego, gdzie te pieniądze zostaną umieszczone, ale zawsze na Śląsku, a do tej pory były ze Śląska zabierane” – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

PAP/RIRM

drukuj