Prezydent weźmie udział w powitaniu wojsk NATO w Orzyszu

Prezydent Andrzej Duda weźmie dziś udział w oficjalnym powitaniu Batalionowej Grupy NATO, której zadaniem jest wzmocnienie wschodniej flanki sojuszu.

Poza prezydentem do Orzysza wybierają się również szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antonii Macierewicz oraz Naczelny dowódca sił NATO w Europie gen. Curtis Scaparrotti.

Uroczystość odbędzie się na Strzelnicy Czołgowej i Wozów Bojowych Wierzbiny na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu.

O planach współpracy sojuszniczej rozmawiano wczoraj podczas odprawy kierowniczej kadry MON i Sił Zbrojnych. W spotkaniu udział wziął Prezydent Polski.

– Sojusz Północnoatlantycki na szczycie w Warszawie, zdecydował o ewidentnym wzmocnieniu bezpieczeństwa Rzeczypospolitej poprzez obecność sojuszniczą na naszym terenie. Tę, która jest w tej chwili właśnie realizowana i tę, która już nastąpiła – myślę tutaj o obecności amerykańskiej ciężkiej brygady, myślę tutaj w tej chwili o realizowanej obecności wojsk amerykańskich i wojsk sojuszniczych, które będą stacjonowały w Orzyszu. Do Orzysza z panem ministrem zresztą jedziemy – mówił prezydent.

Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP odznaczy dziś gen. Curtisa Scaparottiego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

Żołnierze wielonarodowej batalionowej grupy bojowej NATO, która stacjonować ma m.in. w Orzyszu, przybyli do Polski w marcu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl