fot. prezydent.pl

Prezydent A. Duda podpisał kartę Ambitna Polska Samorządowa

Prezydent Andrzej Duda podpisał kartę Ambitna Polska Samorządowa. Zawiera ona zobowiązania do realizacji działań na rzecz społeczności lokalnych.

Chodzi m.in. o inwestycje blisko domu, żłobek w każdej gminie, fundusz modernizacji szkół, bezpieczne przejścia i ulice, rządowy program dróg lokalnych czy nowoczesny szpital samorządowy.

W trakcie spotkania z samorządowcami w Tomaszowie Mazowieckim prezydent polski nawiązał m.in. do Funduszu Inwestycji Samorządowych, który znalazł się w tzw. Planie Dudy. Wskazał, że ma on pomóc samorządom w pozyskiwaniu środków europejskich.

– Są małe samorządy, którym dzisiaj ciężko jest zebrać kwotę na tzw. wkład własny, a przy korzystaniu ze środków europejskich muszą je mieć. To jest dla nas dziejowa szansa, to coś w rodzaju planu Marshalla. Jeżeli wykorzystamy te pieniądze, mamy szansę na dokonanie wielkiego skoku gospodarczego. Mamy szansę, jakiej nie miały poprzednie pokolenia. Żyjemy od 30 lat w wolnym, suwerennym, niepodległym kraju, który jest bezpieczny. Wszystko zależy od nas. Przyjeżdżają do nas inwestorzy z zagranicy, jesteśmy w Unii Europejskiej i NATO. Mamy przed sobą ogromną szansę – zaznaczył prezydent Andrzej Duda.

Prezydent wyraził nadzieję, że te inwestycje doprowadzą nas pod względem poziomu życia do co najmniej średniej unijnej. Andrzej Duda podkreślał też, że są jeszcze dwie grupy, którym w dalszym ciągu należy podnosić świadczenia – to seniorzy i osoby z niepełnosprawnością.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl