fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Prezydent popiera postulat włączenia pracowników handlu do szczepień w pierwszej grupie  

Prezydent Andrzej Duda opowiedział się za włączeniem pracowników handlu do programu szczepień w pierwszej grupie, razem z nauczycielami.

O takie rozwiązanie postulowali przedstawiciele handlowej „Solidarności”, którzy dwa dni temu wzięli udział w wideokonferencji z prezydentem. Związkowcy otrzymali dziś informację z Pałacu Prezydenckiego o tym, że Andrzej Duda jest przychylny ich żądaniom.

Trwają rozmowy z resortem zdrowia w tej sprawie. Alfred Bujara, szef handlowej „Solidarności”, spodziewa się szybkiej decyzji w sprawie szczepień pracowników sklepów.

– Prezydent Andrzej Duda przychylnie odniósł się do naszego postulatu, aby pracownicy handlu, jako grupa szczególnego ryzyka, mogli zaszczepić się na tym poziomie, co nauczyciele. Tym samym zostaliby oni włączeni w Narodowy Program Szczepień. Ekspedientka w dyskoncie w ciągu 8 godzin obsługuje około 300 klientów. Połowa z nich dzisiaj nosi maseczki na brodzie. Prezydent powiedział, że sam robi zakupy i zna ten problem. Miejmy nadzieję, że w najbliższych dniach przyjdzie odpowiedź, jak nasz postulat zostanie rozstrzygnięty. Wszystko jest na dobrej drodze – powiedział Alfred Bujara.

Zapisy dla nauczycieli na szczepienia przeciwko COVID-19 ruszą 15 stycznia. Pedagodzy – obok wojska, służb mundurowych i seniorów – zostali włączeni do pierwszej grupy, której zostanie podany preparat. Szczepienia mają rozpocząć się 25 stycznia.

RIRM

drukuj