Dwusetne pierwszoczwartkowe spotkanie modlitewne w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu

„Święty Józefie, bądź nam orędownikiem, pomocnikiem i przewodnikiem w chwilach trudnych” – to temat dzisiejszego, dwusetnego już pierwszoczwartkowego spotkania modlitewnego w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.    

Podczas obchodów sprawowana będzie Msza święta w intencji rodzin oraz obrony życia poczętego.

Ks. prałat dr Jacek Plota podkreślił, że pierwsze czwartki miesiąca odbywają się w kaliskim sanktuarium już od 16 lat. Duchowny przypomniał, że to inicjatywa pierwszego biskupa Kaliskiego Stanisława Napierały i ojca dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, dyrektora Radia Maryja.

Pomysł narodził się po pierwszej pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II w 1997 r. do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu – dodał.

– Właśnie tu, w Kaliszu, Jan Paweł II – teraz już święty – prosił, aby się tu modlić, szczególnie za rodziny i w obronie poczętego życia. Właśnie taki był pomysł i taka prośba biskupa kaliskiego do o. Tadeusza Rydzyka CSsR, aby szła transmisja na całą Polskę i pośrednio na cały świat. Modlitwa za rodziny i życie – te dwie wielkie wartości. Co miesiąc gromadzimy się, a to jest już dwusetne modlitewne spotkanie. Tematem zawsze jest obrona życia i rodziny pod różnymi aspektami – mówił ks. prałat dr Jacek Plota.

Modlitewne spotkanie w kaliskim sanktuarium rozpocznie się o godz. 17.00 nabożeństwem w intencji rodzin oraz obrony życia poczętego.

Następnie ks. Andrzej Antoni Klimek, kapłan diecezji kaliskiej i redaktor naczelny dwutygodnika „Opiekun”, wygłosi wykład pt. „O święty Józefie, okaż się ojcem także i nam, i prowadź nas na drodze życia”.

Centralnym punktem programu jest Msza Św. o 18.00 sprawowana pod przewodnictwem ks. bp. Adriana Galbasa, biskupa pomocniczego diecezji ełckiej.

Wydarzenie będą transmitowały Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl