fot. twitter.com

Prezydencki minister Adam Kwiatkowski z wizytą na Ukrainie

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy Adam Kwiatkowski przebywa z kilkudniową wizytą na Ukrainie. W piątek prezydencki minister m.in. wręczył przedsiębiorcy Ireneuszowi Derkowi nagrodę Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie za zasługi we wspieraniu kultury polskiej. Uroczystość odbyła się w ambasadzie RP w Kijowie.

Minister Adam Kwiatkowski podczas swojej wizyty za naszą wschodnią granicą odwiedza też Polaków w ich domach. Dziś odwiedzi dwie rodziny. W planach ma także m.in. udział w spotkaniu opłatkowym z Polakami z Kijowa.

Wizyta ministra na Ukrainie wpisuje się w Akcję Pomocy Polakom na Wschodzie. W jej ramach przedstawiciele Kancelarii Prezydenta odwiedzają naszych rodaków m.in. na Ukrainie, by przekazać im upominki i pomoc rzeczową.

To wyraz naszej wdzięczności – mówił minister Adam Kwiatkowski.

– To nie tyle pomoc, ile wdzięczność. Wdzięczność Polakom za to, że trwają w polskości, żyjąc w bardzo trudnych czasach, Polski się nie wyparli. W tym przypadku na terenie Ukrainy podtrzymywali tę polskość. Tym razem trafiamy do Polaków, którzy mieszkają w rejonie kijowskim i to też taki moment, w którym będziemy mogli, przygotowując się do świąt, podzielić się z naszymi rodakami opłatkiem – powiedział minister Adam Kwiatkowski.

W sobotę minister Adam Kwiatkowski złoży wizytę m.in. w siedzibie Związku Polaków na Ukrainie i Domu św. Marcina de Porres w Fastowie. Na Ukrainie prezydencki minister będzie przebywał do niedzieli.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl