Ukraina: zamknięte drogi z powodu zamieci i gołoledzi

Z powodu obfitych opadów śniegu, zamieci i gołoledzi w pięciu obwodach Ukrainy wprowadzono całkowity lub częściowy zakaz ruchu pojazdów na drogach – poinformowała Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w Kijowie.

Ograniczenia w ruchu pojazdów wprowadzono w obwodach chersońskim, dniepropietrowskim, kirowohradzkim, mikołajowskim i odeskim. W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi w obwodzie mikołajowskim poniedziałek i wtorek ogłoszono dniami wolnymi od pracy.

Śnieżyce sparaliżowały lotnisko w Odessie nad Morzem Czarnym. Władze lotniska przekazały, że najwcześniej może ono rozpocząć pracę w poniedziałek o godzinie 18 (godz. 17 w Polsce). Śnieg cieszy jednak odeskich narciarzy i snowboardzistów, którzy urządzili sobie zaimprowizowany stok na słynnych Schodach Potiomkinowskich w centrum miasta.

W Kijowie od poniedziałku zamknięte są wszystkie szkoły. Nie jest to jednak spowodowane pogodą, lecz obawami o rozprzestrzenianie się grypy. W ubiegłym tygodniu ukraińskie ministerstwo zdrowia informowało, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy z powodu grypy zmarło w kraju 25 osób. Większość z nich padła ofiarą wirusa H1N1, znanego jako wirus świńskiej grypy. Władze uspokajają, że próg epidemiologiczny nie został dotychczas przekroczony.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl