fot. PAP/Wojtek Jargiło

Prezes PiS w najbliższych dniach odwiedzi woj: pomorskie, łódzkie, wielkopolskie oraz dolnośląskie

W czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński weźmie udział w dwóch konwencjach okręgowych na Pomorzu; w weekend odwiedzi woj.: łódzkie, wielkopolskie oraz dolnośląskie – wynika z informacji PAP uzyskanych w sztabie wyborczym ugrupowania.

Prezes PiS kontynuuje objazd po kraju, w czwartek odwiedzi Gdańsk oraz Słupsk, gdzie odbędą się nasze konwencje okręgowe” – poinformował PAP jeden ze sztabowców PiS.

Dodał, że nie będzie to jedyna aktywność Kaczyńskiego w tym tygodniu.

Przed nami chyba jak dotąd najbardziej aktywny kampanijnie weekend prezesa PiS. W sobotę weźmie udział w pierwszej konwencji tematycznej, która odbędzie się w Łodzi. Następnie uda się do Wielkopolski, gdzie będzie uczestniczył w konwencji okręgowej w Pile. Z kolei w niedzielę odwiedzi Dolny Śląsk: Wrocław, Wałbrzych oraz Legnicę” – poinformowali sztabowcy PiS.

W sobotę Jarosław Kaczyński podczas konwencji programowej PiS w Lublinie zapowiedział, że program PiS będzie szerzej przedstawiany w trakcie konwencji tematycznych, które będą się odbywały w dalszej części kampanii wyborczej. Szef sztabu wyborczego PiS Joachim Brudziński oświadczył w poniedziałek, że pierwsza z takich konwencji ma dotyczyć „szerokorozumianego wsparcia dla rodzin” i „tematów związanych z kwestiami szerokorozumianej polityki wobec środowiska ludzi kultury i co za tym idzie mediów”.

Podczas sobotniej konwencji w Lublinie liderzy PiS, w tym prezes partii Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i b. premier Beata Szydło przedstawili zapowiedzi programowe partii przed wyborami parlamentarnymi. Wśród zapowiedzi znalazło się podniesienie pensji minimalnej 1 stycznia 2020 r. do 2600 zł, do końca 2020 r. do 3000 zł, a do końca 2023 r. do 4000 zł.

Ponadto PiS zaproponował m.in. drugą trzynastą emeryturę w 2021 r., zrównanie dopłat do hektara dla rolników, zwiększenie do 1200 zł minimalnej emerytury, przeznaczenie po 2 mld zł na fundusz modernizacji szpitali oraz fundusz modernizacji szkoły, podniesienie ryczałtu dla małych i średnich przedsiębiorstw z 250 tys. do 1 mln euro i dalej do 2 mln euro oraz powołanie specjalnego Funduszu 100 obwodnic.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października; Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl