PAP/Radek Pietruszka

Prezes PiS o roszczeniach: W żadnym wypadku nie będziemy płacili za niemieckie zbrodnie

W żadnym wypadku nie będziemy płacili za niemieckie zbrodnie – powiedział w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany o roszczenia żydowskie. Przekonywał, że „tylko i wyłącznie rządy Prawa i Sprawiedliwości gwarantują to, że nie będziemy płacili”.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, pytany o roszczenia żydowskie podkreślił, że „w żadnym wypadku nie będziemy płacili za niemieckie zbrodnie i samo żądanie tego rodzaju jest skandalem”. Zaznaczył, że „tylko i wyłącznie rządy Prawa i Sprawiedliwości gwarantują to, że nie będziemy płacili”.

„Przedstawiciele środowisk żydowskich, które by chciały uzyskać te pieniądze, bardzo liczą na zmianę władzy w Polsce i wcale tego nie ukrywają” – podkreślił lider PiS w TVP.

Jarosław Kaczyński przekonywał, że „jedyną gwarancją tego, że nie będziemy mieli tego kolejnego obciążenia i nie będziemy także moralnie skompromitowani, bo to jest w gruncie rzeczy powiedzenie, że my jesteśmy współodpowiedzialni za niemieckie zbrodnie, jest Prawo i Sprawiedliwość i rządy Prawa i Sprawiedliwości”.

PAP/RIRM

drukuj