fot. PAP/Mateusz Marek

Prezes PiS: Małgorzata Janowska wraca do klubu PiS

Mamy już 232 osoby w naszym klubie; poseł Małgorzata Janowska wraca do klubu PiS; przechodzi do Partii Republikańskiej Adama Bielana – poinformował w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Pod koniec czerwca posłowie Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski ogłosili, że opuszczają klub PiS i powołują w Sejmie koło Wybór Polska. Po ich odejściu klub PiS liczył 229 osób, więc utracił większość w Sejmie. Na początku lipca do klubu PiS powrócili – jako przedstawiciele Partii Republikańskiej – poseł Lech Kołakowski (odszedł z PiS jesienią ub.r.), a także Arkadiusz Czartoryski.

„Chciałem powiadomić o tym, że mamy już 232 osoby w naszym klubie, że pani poseł Janowska – co prawda, nad czym boleję, zmieniając partię – zdecydowała się na powrót do nas” – oświadczył w środę prezes PiS.

„Poróżnił nas stosunek do pewnych spraw odnoszących się do energetyki, Bełchatowa, przyszłości tego miasta. Ale doszliśmy tutaj do porozumienia, bardzo konkretnego, uczestniczył w tym także pan premier i są wszelkie podstawy do tego, żeby ta nasza jedność, która przez długi czas trwała, została odnowiona” – powiedział Jarosław Kaczyński.

Wskazywał, że nowa partia – Partia Republikańska – „coraz bardziej zabiera posłów” Prawu i Sprawiedliwości.

„Bolejemy nad tym, ale ważne jest, że klub odbudowuje swoją większość i w tej chwili ta strata wynosi już tylko jedną osobę” – dodał.

Jarosław Kaczyński oświadczył, że bardzo cieszy się z powrotu Janowskiej do klubu PiS.

„Mam nadzieję, że będę mógł jeszcze przy kolejnych okazjach o tego rodzaju sprawach informować, ale być może to będą osoby, które nigdy nie były u nas” – powiedział prezes PiS.

PAP

drukuj