fot. PAP/Tomasz Gzell

Prezes PiS: Będą zmiany w sądownictwie, to jest sprawa wewnętrzna Polski

Będą zmiany w sądownictwie. To jest sprawa wewnętrzna Polski. Sędziowie muszą uznawać polską konstytucję oraz równość obywateli – podkreśla prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Sądy to wewnętrzna sprawa Polski – powiedział w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” Jarosław Kaczyński. Prawo i Sprawiedliwość chce zmian w polskim sądownictwie. Prezes PiS dodał, że nie chodzi o podważanie niezależności sądownictwa.

„Chcemy tylko znieść fenomen, że w Polsce są sądy politycznie uzależnione od opozycji. A kto w to nie wierzy, niech posłucha taśm Neumanna. Tego nie nagrały służby, tylko jego koledzy. Te sądy są upolitycznione, są po tamtej stronie. Polsce będą potrzebne normalne sądy, które będą się trzymać prawa” – poinformował Jarosław Kaczyński, wicepremier RP, prezes PiS.

Wicepremier Jarosław Kaczyński stwierdził, że krytyczny stosunek społeczeństwa do sądów jest rzeczą „zupełnie oczywistą”. Sędziowie muszą uznawać polską konstytucję i równość obywateli. Dodał, że są też oczywiście sędziowie, rzetelnie wykonujący swoją pracę. Jednak i tak konieczna jest reforma sądownictwa. Jarosław Kaczyński odniósł się również do wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. aborcji.

„Na tyle znam konstytucję, że wiedziałem, iż w jej ramach innego wyroku być nie może, nawet jeśli będzie społecznie nieakceptowalny. Natomiast jaki konkretnie będzie, czy będzie ze złagodzeniem – tego nie wiedziałem. Tak jak nie wiem, kiedy i jakie będzie uzasadnienie” – akcentował Jarosław Kaczyński.

Reforma sądownictwa będzie dotyczyła procedur i całego systemu. W grę wchodzi również zmiana sędziów – oznajmił Jarosław Kaczyński.

 

TV Trwam News/PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl