fot. https://twitter.com/PremierRP

Premierzy Polski i Litwy rozmawiali o sytuacji na Ukrainie i relacjach dwustronnych

Obecna sytuacja na Ukrainie i związane z nią wyzwania oraz relacje dwustronne były tematami wtorkowych rozmów premierów Polski i Litwy: Mateusza Morawieckiego i Ingridy Szimonyte – poinformowała KPRM. Szef polskiego rządu spotkał się też z liderką demokratycznej opozycji białoruskiej Swiatłaną Cichanouską.

We wtorek rozpoczęła się dwudniowa konferencja Warsaw Security Forum – organizowana przez Fundację Kazimierza Pułaskiego od 2014 r. doroczna impreza skupiająca polityków i ekspertów z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Kancelaria Premiera poinformowała na Twitterze, że podczas konferencji na rozmowach dwustronnych zebrały się polska i litewska delegacja po przewodnictwem szefów rządów.

„Główne tematy spotkania premierów Polski i Litwy: obecna sytuacja na Ukrainie i związane z nią wyzwania, relacje dwustronne” – przekazano we wpisie.

Poinformowano, że szef polskiego rządu spotkał się też z liderką demokratycznej opozycji białoruskiej Swiatłaną Cichanouską.

Dyskusje podczas konferencji Warsaw Security Forum skupione będą wokół kilku tematów – bezpieczeństwa energetycznego i klimatu, obronności i odporności systemów demokratycznych. Osobne panele poświęcone będą sprawom globalnym, a także kwestii działania na rzecz zwycięstwa Ukrainy nad rosyjską inwazją oraz kwestii Bałkanów Zachodnich. W ramach konferencji odbędzie się także szereg spotkań i debat za zamkniętymi drzwiami.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl