Premier zwleka z dymisją Sienkiewicza

Premier nie powinien czekać z dymisją ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza – powiedział poseł Jarosław Zieliński, były szef MSWiA.

Minister Bartłomiej Sienkiewicz jest jedynym z głównych bohaterów afery podsłuchowej. Do tego doszła jeszcze akcja ABW i wkroczenie do tygodnika, który ujawnił nagrania. Odwołania ministra domagają się wszystkie kluby opozycyjne.

Premier Donald Tusk chce przeanalizować ostatnie działania ministra. Decyzję ma podjąć na początku przyszłego tygodnia.

Premier nie powinien czekać z tą dymisją, to byłby, chociaż drobny element pokazujący, że Donald Tusk dystansuje się wobec tego, co robił i jakie działania podejmował minister Sienkiewicz. Brak tej dymisji oznacza, że jeszcze raz potwierdza to, co i tak wiemy, czyli że to wszystko ma akceptacje premiera. Taki jest ten rząd. (…) Za to wszystko, co dzieje się w Polsce od kilku lat jest odpowiedzialny przede wszystkim premier – zaznaczył poseł Jarosław Zieliński.

W tym momencie powinna rozpoczynać się konferencja prasowa ministra sprawiedliwości nt. czynności podjętych przez organy ścigania wobec redaktora naczelnego tygodnika „Wprost” w związku z aferą podsłuchową.

RIRM

drukuj