fot. PAP/Paweł Supernak

Premier zapowiedział redukcję stanowisk w ministerstwach

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zredukowanie liczby wiceministrów. Szef rządu poinformował, że trwa przegląd stanowisk ministerialnych.

Cały rząd to zarówno ministrowie jak i wiceministrowie, na których barkach spoczywa ogromna, ogromna odpowiedzialność” – podkreślił. Jak dodał, w ciągu najbliższych kilku tygodni przedstawi końcowy skład swojego gabinetu.

– Zredukujemy te stanowiska wiceministrów łącznie w porównaniu do łącznej liczby stanowisk ministerialnych, wiceministerialnych, jak była w roku 2017. Pokażemy bardziej szczupłą, oszczędną, mniej zbiurokratyzowaną strukturę rządową. W związku z tym dokonamy pewnych przeglądów, nie tylko personalnych, ale również finansowych – oświadczył premier.

Mateusz Morawiecki objął funkcję Prezesa Rady Ministrów w grudniu ub.r. Następnie w styczniu doszło do tzw. rekonstrukcji rządu. Stanowiska stracili wówczas m.in. ministrowie: Antoni Macierewicz oraz Jan Szyszko. Powołano także nowe resorty: inwestycji i rozwoju oraz przedsiębiorczości i technologii.

RIRM

drukuj