fot. Adam Guz/KPRM

Premier zapowiedział kolejne wsparcie dla branż najbardziej dotkniętych obostrzeniami

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że będą kolejne tarcze dla branż najbardziej dotkniętych obostrzeniami związanymi z epidemią koronawirusa. Szef rządu odwiedził we wtorek wadowicką firmę Maspex, gdzie m.in. ocenił wpływ obostrzeń na sytuację przedsiębiorstw.

Premier zauważył, że są branże, które w miarę „suchą stopą” przeszły przez COVID-19, np. szeroko rozumiana branża spożywcza, która notuje wzrosty sprzedaży. Dalsza pomoc ma być kierowana do branż w znacznym stopniu zamkniętych od października ubiegłego roku.

– Będzie kolejna tarcza, zwłaszcza dla hotelarstwa, branży restauracyjnej, gastronomicznej i turystycznej. Będzie to przedłużenie dotychczasowych zasad plus pewne dodatkowe instrumenty, które będą miały pomóc – mam nadzieję – w ostatnich najtrudniejszych tygodniach, jednym czy dwóch miesiącach, przetrwać trudny czas – zapowiedział Mateusz Morawiecki.   

Do tej pory w ramach rządowego wsparcia dla firm przekazano przedsiębiorcom blisko 200 mld zł. Udzielana pomoc jest związana z obostrzeniami, które uniemożliwiają lub ograniczają działalność gospodarczą.

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem rząd zdecydował o zamknięciu do 9 kwietnia m.in. hoteli, części sklepów w galeriach handlowych oraz obiektów sportowych. Wstrzymana jest też działalność stacjonarna restauracji.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl