fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Premier zachęcił do współpracy w ramach programu GovTech

Premier Mateusz Morawiecki zachęcił przedstawicieli strat-upów do współpracy w ramach programu GovTech.pl. Szef polskiego rządu wziął udział w Krakowie w kongresie Impact’18. Spotkanie jest poświęcone przyszłości gospodarki opartej o rewolucję cyfrową.

Rząd Zjednoczonej Prawicy chce modernizować Polskę we współpracy z małymi firmami. Dlatego właśnie powstał program GovTech.

Mateusz Morawiecki powiedział, że rząd chce budować sprawną, mocną i elastyczną administrację publiczną. Dla realizacji tego celu – jak zauważył premier – coraz więcej zamówień publicznych jest przesuwanych w kierunku m.in. start-upów.

Zachęcam gorąco jeszcze raz: jest 5 zadań na GovTech.pl przedstawionych dla innowatorów z całego świata we współpracy z administracją publiczną, jak skracać kolejki do lekarzy usprawniając dostępność, jak poprawiać system podatkowy uszczelniając, ale również tworząc lepsze warunki do rozwoju dla różnego rodzaju przedsiębiorców – powiedział premier Morawiecki.

Pod koniec ubiegłego miesiąca szef polskiego rządu zainaugurował prace komitetu ds. opracowania programu GovTech.

W konferencji Impact’18 weźmie udział 6 tys. gości. Przewidziano wystąpienia 250 osób, w tym przedstawicieli rządu. Eksperci będą rozmawiać m.in. o przyszłości Internetu Wszystkiego, cyfrowym państwie czy e-zdrowiu.

RIRM

drukuj