fot. PAP/EPA

Premier V. Orban: Polacy mogą liczyć na nasze zaangażowanie w osiąganiu celów

Polacy nadal mogą liczyć na zaangażowanie Węgier na rzecz osiągania wspólnych celów – oznajmił premier Węgier Viktor Orban w czwartkowym liście do premiera Mateusza Morawieckiego z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

„Państwa święto narodowe jest oddaniem hołdu odważnym patriotom, polskiemu narodowi walczącemu o niepodległość. W 1918 roku Polska dzięki jedności narodowej po 123 latach wróciła na mapę świata i jako samodzielne państwo wzięła udział w kształtowaniu losów Europy. Cieszę się, że także Węgry mogły przyczynić się do wywalczenia polskiej niepodległości w XX wieku” – napisał Viktor Orban, cytowany przez swojego rzecznika Bertalana Havasiego.

Orban nawiązał w ten sposób do dużych dostaw amunicji dostarczonych przez Węgry Polsce przed Bitwą Warszawską w 1920 roku.

Premier Viktor Orban podkreślił, że od tego czasu sojusz Węgier i Polski jeszcze się wzmocnił i jest gotów do wspólnego reagowania na współczesne wyzwania związane z ideologiami kwestionującymi suwerenność i tradycyjne wartości obu krajów.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl