fot. PAP/Marcin Obara

Premier Szydło z pełnym zaufaniem do szefa MON

Mam stuprocentowe zaufanie do Antoniego Macierewicza – zapewnia premier Beata Szydło. W ten sposób szefowa rządu odniosła się do wniosku Platformy Obywatelskiej ws. odwołania obecnego szefa Ministerstwa Obrony Narodowej. Działania PO popiera Polskie Stronnictwo Ludowe. 

Szef PO Grzegorz Schetyna powiedział, że wniosek wynika z braku reakcji premier na wezwanie Platformy, by zawiesiła ministra w pełnieniu obowiązków do czasu wyjaśnienia publikacji „Gazety Wyborczej”. Pojawiły się w niej informacje dot. m.in. rzekomych  kontaktów szefa MON z Robertem Luśnią – współpracownikiem służb PRL.

Premier Beata Szydło na konferencji prasowej, odnosząc się do wniosku o wotum nieufności dla szefa MON, stwierdziła, że PO stawia interes partyjny ponad interes państwa.

– Mam do niego (ministra Macierewicza) stuprocentowe zaufanie, natomiast Platforma Obywatelska od dłuższego czasu przyzwyczaiła nas do tego, że interes partyjny stawia ponad interes państwa polskiego – komentowała premier.

Z kolei w ocenie Prawa i Sprawiedliwości wniosek PO jest absurdalny i bezzasadny. Rzecznik PiS-u Beata Mazurek stwierdziła, że działanie PO jest nieodpowiedzialne, szczególnie przed szczytem NATO w Warszawie.

RIRM

drukuj