fot. PAP/Rafał Guz

Premier Szydło: Ponad 2,5 mln wniosków w programie 500 plus

W ramach programu „Rodzina 500 plus” zostało już złożonych ponad 2,5 mln wniosków o przyznanie środków – poinformowała w niedzielę w Grodzisku Mazowieckim premier Beata Szydło.

Przygotowanie programu 500 plus i wprowadzenie tego programu to praca całego zespołu ludzi – podkreślała szefowa polskiego rządu.

„Pracował nad nim i utożsamiał się z tym programem cały rząd. To jest ogromna zasługa pani minister Elżbiety Rafalskiej, która razem ze swoim zespołem w ministerstwie rodziny, pracy i polityki społecznej w tak krótkim czasie przygotowała ten program i wdrożyła go w życie. Wdrożyła go w życie bez właściwie żadnych problemów, bo dziś już mamy (…)złożonych ponad 2,5 mln wniosków” – zaznaczyła premier.

Polityk dodała, że zaczęły się już wypłaty z tego programu.

 „To jest ogromna zasługa pani minister Anny Streżyńskiej, która dzięki zaangażowaniu się spowodowała, że również wnioski mogą być składane za pomocą internetu” – podkreśliła Beata Szydło.

Premier podziękowała instytucjom finansowym, w tym bankom, za zaangażowanie w program „Rodzina 500 plus”. Zaznaczyła, że program na pewno będzie kontynuowany.

Premier przemawiała na konferencji „Przyszłość i zdrowie polskiej rodziny” w Grodzisku Mazowieckim, w ramach panelu dotyczącego polityki prorodzinnej. Konferencja jest organizowana przez Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny, który przypada 15 maja.

PAP/RIRM

drukuj