Premier Szydło będzie bronić Polski na forum UE

Jeszcze dziś Premier Beata Szydło uda się do Strasburga. Jutro po południu w Parlamencie europejskim odbędzie się debata o sytuacji w Polsce. Informację podał rzecznik rządu Rafał Bochenek.

W pierwszej kolejności głos ma zabrać reprezentant prezydencji, a także wiceszef Komisji Europejskiej, który będzie mówił o uruchomionym 13 stycznia pierwszym etapie procedury ochrony państwa prawnego wobec Polski.

Po sprawozdaniu KE i prezydencji ma wypowiedzieć się premier Szydło. Po niej głos zabiorą przewodniczący lub zastępcy ośmiu frakcji politycznych w Parlamencie Europejskim.

Rzecznik rządu Marcin Bochenek zapowiada, że polska premier jest gotowa do dyskusji.

Pani premier jest przygotowana, przemówienie jest już gotowe, na pewno będziemy chcieli wyjaśnić tę sytuację, która obecnie zaistniała. Myślę, że Parlament Europejski, jak i politycy europejscy, nie do końca mają pełne wyobrażenie na temat obecnej sytuacji w Polsce. Mają nie do końca rzetelne informacje, myślę, że oparte głównie na enuncjacjach medialnych, a niekoniecznie na rzeczywistych zdarzeniach, które mają miejsce w naszym kraju. Będziemy starali się również pokazać, w przemówieniu pani Premier, że t rozwiązania prawne, które w tym momencie wdrażamy w Polsce są recypowane, przyjmowane z krajów zachodniej Europy. To właśnie w krajach Europy zachodniej są podobne rozwiązania – akcentuje Rafał Bochenek.

Dziś wieczorem premier Beata Szydło spotka się w Strasburgu z polskimi europosłami. Przed jutrzejszą debatą szefowa rządu spotka się też z  przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Martinem Schulzem.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl