fot. PAP/Stanisław Rozpędzik

Premier RP: Polacy rozproszeni po świecie jednoczą się pod biało-czerwoną flagą

Polacy to jedna biało-czerwona rodzina, która nawet jeśli jest rozproszona po świecie, jednoczy się pod biało-czerwoną flagą – powiedziała premier Beata Szydło. Szefowa rządu bierze dziś udział w obchodach Dnia Flagi RP w Ryczowie w woj. małopolskim.

W swoim wystąpieniu Brata Szydło nawiązała m.in. do tego, że 2 maja to też Dzień Polonii i Polaków za Granicą. To jest święto tych, którzy mimo że mieszkają poza granicami kraju, Polskę mają w sercach i my również powinniśmy pamiętać i zapraszać ich do Polski – powiedziała premier Beata Szydło.

Prezes Rady Ministrów podkreśliła, że biało-czerwona” łączy i będzie nas łączyć nawet wtedy, kiedy niektórzy próbują nas dzielić.

W dzisiejszym świecie, kiedy tak wiele się dzieje, kiedy jest tak wiele zagrożeń i niepewności, są takie momenty i symbole, które dają nam poczucie wspólnoty. Budowanie polskiej wspólnoty jest naszym obowiązkiem. Biało-czerwona w rękach dzieci, tych, które stoją tutaj za mną i bardzo wysoko nad głowy podnoszą te chorągiewki, te barwy – to jest nasza przyszłość. Naszym obowiązkiem, a już na pewno tych, którzy biorą odpowiedzialność za państwo, jest dbanie o przyszłość tych dzieciaków z biało-czerwonymi flagami w rękach – zaznaczyła Beata Szydło.     

Premier spotkała się także z mieszkańcami gminy Spytkowice.

Dzień Flagi RP, to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Zostało ustanowione przez Sejm w 2004 r., aby propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

RIRM

drukuj